Вплив російських фейків на воєнні події в Україні

02.05.2022

Росія розпочала повномаштабну війну проти України. Окрім, війни на полі бою де гинуть люди, вони вже давно розв'язали проти України інформаційну війну. Фейки, маніпуляції, пропаганда - це засоби, за допомогою яких Росія дезінформує українське та російське населення.

Існує безліч анонімних каналів, власниками яких є проросійські особи. Саме через ці канали зв'язку вони поширюються фейкову інформацію серед суспільства. Під час створення дезінформації вони нехтують будь-якими правилами пристойності, використовують усі можливі методи задля досягнення мети. Окрім, навішування ярликів, надмірної емоційності, подання незбалансованої та недостовірної інформації російські джерела інформації використовують підміну понять, аби нібито на «реальних» прикладах показати справжню ситуацію в Україні.

Наведемо декілька прикладів таких новин розміщених в російських Telegram каналах. 


В той час, як російські військові по-звірськи знущаються з цивільних дорослих та дітей, російські канали поширюють інформацію, що діти спокійно граються біля воєнних, а медики надають допомогупораненим дітям. Жодних джерел інформації, лише власні домисли та вигадки.

Найкращий захист - це напад. Саме за такою схемою працюють російські ЗМІ. Для того, аби виправдати дії російських військ про застосування сльозогіного газу проти мирного населення в Херсоні, що зібралися на мітинг за Україну, росіяни поширили фейк, що ніби то, українці відкривали вогонь у сторону розміщення російських військ. Знову відсутні джерела інформації, інформація подана викривлено, однобоко, поширена знову ж таки в Telegram каналах.

Окрім того, що російські ЗМІ за допомогою фейків виправдовують дії російської армії, дезінформують населення, також вони працюють на розкол українського народу. Росії не вигідно, аби український народ був згуртованим та цілісним, вони бажають розділити його на частини і посіяти паніку. Для того, щоб втілити задумане в життя, в Telegram-каналах почали з'являтися фейки, що ніби то жителі Західної України та Польщі не раді біженцям. Також Telegram канал «Бунтарь» поширював фейк, що житеді західної України вже давно готові на відокремлення від України і приєднання до складу Польщі.

Метою російських фейків, які вони поширюють в анонімних Telegram-каналах була масова дезінформація українців та поділ їх на ворогуючі табори, що будуть «іти один на одного». Не вдалося вплинути на свідомість українців та розколоти їх народ, навпаки війна згуртувала Україну. У випадку з росіянами, ситуація кардинально інша. Російські фейки сформувала у росіян викривлене поняття війни.

Через низький рівень медіаграмотності та відсутність навичок перевірки інформації, росіяни «споживають» новини з усіх джерел інформації та не перевіряють їх. Така ситуація дуже вигідна для російських ЗМІ, адже вони можуть трактувати новини так, як вигідно для них. У висновку ми отримуємо колосальний вплив фейків на війну росії проти України.

Росіяни, що знаходяться у власній інформаційній бульбашці та не знають правди, вважають, що війни не існує, Путін нібито робить благородну справу із визволенням українців, а «спецоперація» - це вимушені міри проти керівництва України, яких вони вважають наркоманами.

Вплив фейків на російський народ, це показовий приклад того, яку небезпеку становить дезінформація. Постійне поширення брехні повністю викривлює свідомість людей, їх важко переконати в чомусь іншому, вони впевнені, що ситуація розвивається саме так, як їм розповідають їх ЗМІ.

Роки повної дезінформації російського народу не пройшли даремно. Росіяни не приховують своєї ненависті до всього українського, відкрито розповідають, що України, як країни не має існувати на карті і її варто знести з лиця Землі. Важко навіть уявити трактування тих новин, що призвели до таких наслідків. Можливо, ситуація навколо російського населення могла скластися зовсім по-іншому, якби роками їм не пропагували ненависть до України і не переконували, що Україна - це ворог, який вже вісім років бомбить власних мирних жителів Донецька та Луганська.

© 2022 Євген: блог про подорожі. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати