Соціальні мережі - найпопулярніша платформа для поширення фейків

04.04.2022

Провівши опитування серед молоді, ми побачили, що 87,3% респондентів відповіли, що найчастіше зустрічали фейки в соціальних мережах. Це не дивно, адже ми розпочинаємо та закінчуємо наш день оновленням стрічки новин у своїх акаунтах. Найпопулярнішою соціальною мережею з якої респонденти дізнаються новини виявився Telegram (73.6%).

Не всі повідомлення у соціальних мережах є достовірними, тому несуть небезпеку для інформаційного поля. В соціальних мережах фейки поширюються найшвидше і для цього є низка причин.

1. Соціальні мережі доступні для всіх

В той час, коли розмістити інформацію на телебаченні чи радіо може не кожен, то із соціальними мережами ситуація кардинально інша. Будь-хто, хто є власником акаунту в соціальних мережаж може поширювати інформацію. Розміщення фейків в соціальних мережах відбувається безкоштовно і масимально доступно для кожного користувача.

2. Інформацію перед публікацією ніхто не перевіряє

Перед тим, як інформація потрапляє на телеекран чи в радіоефір, вона проходить перевірку (звичайно, що і з цього правила також існують винятки). Із соціальними мережами все набагато простіше. Інформація не проходить жодної перевірки, будь-хто, будь-коли може поширити будь-яку інформацію, що спаде йому на думку. Таким чином, кількість неперевіреної інформації буде збільшуватись, що становитиме небезпеку для інформаційного поля суспільства.

3. Не існує відповідальності за поширення фейків в анонімних джерелах 

Соціальні мережі популярні на анонімні джерела інформації. У випадку, якщо ви анонімно поширили неправдиву інформацію, ви не несете жодної відповідальності за свій вчинок. Встановити власника анонімного акаунту складно, тому вірогідність притягнення до відповідальності, мінімальна.

4. Поширення фейків у соціальних мережах не займає багато часу

Знову ж таки порівняємо телебачення та радіо із соціальними мережами. Поширення інформації на радіо чи телебаченні може зайняти певний час, адже новину потрібно підготувати до ефіру та дочекатися, поки вона буде оприлюднена. Із соціальньми мережами все набагато простіше і швидше.  Поширити фейки можна за долі секунди, найпростіший варіант - це написати коментар під чужим постом, трішки більше часу займе власний текст, що буде опублікований на власній сторінці чи в спеціально створеному каналі. 

Соціальні мережі - це "ідеальна" платформа для поширення дезінформації. Оперативно, зручно, доступно, а найголовніше безкарно - ось ключові слова, що пояснюють "блискавичне" поширення фейків у соціальних мережах.  Користуючись цими перевагами число дезінформації постійно зростає, особливої популярності набирають анонімні Telegram канали, кількості яких не злічити.



© 2022 Євген: блог про подорожі. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати