Експерти, яким варто довіряти

18.04.2022

Читаючи новини, ви напевно помітили, що дуже часто подію коментують експерти. Чи всім експертам варто довіряти? Як відрізнити справжнього експерта від "диваного аналітика"?

Для того, щоб підвердити факт або спростувати його, журналісти дуже вчасто звертаюсться до експертів, аби почути їх думку. За журналістськими стандартами, думка експерта завжди має бути присутня у журналістському матеріалі, що стосується конфліктів чи проблем. На жаль, не завжди експерт є доцільним для матеріалу, інколи він взагалі не потрібний, а найгірше коли екперт лише вдає з себе експерта і не розуміється у темі. При пошуку експерта журналісти не завжди обирають саме того, хто дійсно розуміється на темі, а як простій людині зрозуміти, що перед ним не "диванний аналітик"? Ми наведемо для вас декілька критерії експерта, якому варто довіряти.

1. Вузьке коло тем

Людина не може бути експертом в усьому. Якщо ви бачите, що ваш експерт коментує дуже багато подій, це привід задуматись і не довіряти йому. Для того, щоб досконало розбиратися в одній темі, людині потрібно витратити роки часу, тому про компетентного експерта, який коментує "все про все" не варто навіть і говорити.

2. Відсутня категоричність

Хороший експерт не буде категорично робити свої висновки, навпаки він спробує обережно пояснити людям, що існує декілька варіантів розвитку подій і розповість який з них найкращий. Хороший експерт обережний у своїх висновках, адже він розуміє, що своєю категоричністю він може зіпсувати свою репутацію і, що саме від  його слів залежить думка людей.

3. Самостійно перевірте експерта

Звичайно, що ви не зможете перевірити кожне слово, що сказане експертом, адже ви не розбираєтесь в даній темі і саме від нього бажаєте почути пояснення. Ви можете перевірити хоча б щось, що розумієте самі, або можете віднайти у Google. Такою точковою перевіркою ви зможете зрозуміти, чи говорить експерт правду та дізнатися щось нове для себе.

4. Здобутки експерта та його репутація

Перевірте, які наукові здобутки є у експерта, перегляньте у яких сферах він працював і які напрацювання має. Можливо вам вдасться віднайти матеріали в яких він раніше був експертом та проаналізувати його відповіді.

5. Не завжди варто довіряти іноземним експертам

Не зрозуміло чому, але українські медіа довіряють іноземним експертам більше ніж  власним. Можливо вони здаються більш компетентними, але походження експерта не впливає на його компетентність. Для того, щоб бути впевненим у іноземному експерті його також варто перевірити, адже іноземний не завжди одначає кращий. Можливо український експерт краще розуміється в темі, що стосується України ніж людина, що живе закордоном.

Отже, не  завжди варто довіряти матеріалу в якому розміщені коментарі експерта, адже експерт не гарантує вам 100% достовірність. Для початку спробуйте перевірити людину, яку називають експертом, зрозуміти чи дійсно можна вважати його експертом в галузі яку він коментує, і вже потім робити висновки про довіру чи не довіру до матеріалу. 







© 2022 Євген: блог про подорожі. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати